از واکسیناسیون کرونایی کودکان چه خبر؟

آیا کودکان هم در برابر کرونا واکسینه می شوند؟ این سوالی است که این روزها ذهن بسیاری از والدین و مراقبین کودکان را مشغول کرده است. اخبار مختلفی مبنی بر واکسیناسیون کودکان در رسانه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شود. با تصمیمات جدیدی از سوی وزارت بهداشت، قرار است واکسیناسیون کودکان نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: هشت میلیون کودک زیر ۱۲ سال واکسینه می‌شوند. براساس این خبر، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از واکسیناسیون ۸ میلیون نفر از جمعیت زیر ۱۲ سال کشور خبر داد و گفت: در نوبت اول گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال واکسینه می‌شوند.

بنابر گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی گویا متذکر شد: تمام افراد ۹ تا ۱۲ سال کشور می‌توانند به همراه والدین خود با مراجعه به مراکز واکسیناسیون واکسن کووید ۱۹ را دریافت کنند. وی افزود: پس از انجام واکسیناسیون این گروه سنی، افراد گروه سنی پایین‌تر نیز فراخوان شده و واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

گویا ادامه داد: مطالعه برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال جامعه از شش ماه قل، توسط یک تیم فوق تخصصی متشکل از برجسته‌ترین اساتید کشور آغاز شده و چگونگی واکسیناسیون، انتخاب نوع واکسن و بازه زمانی واکسیناسیون مورد مطالعه قرار گرفت. با استناد به این پژوهش‌ها قرار است این واکسیناسیون ابتدا برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال و بعدا برای کودکان کوچکتر نیز ادامه یابد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بیان کرد: پس از تصویب پروتکل مربوطه در کمیته ملی واکسن، کمیته علمی کووید ۱۹ وزارت بهداشت و در نهایت ستاد ملی کرونا، برنامه واکسیناسیون این گروه سنی آغاز شد.

گویا تصریح کرد: انتظار داریم والدین کمک کنند تا هرچه سریع‌تر فرزندان شأن واکسینه شده و با خیال راحت در مدارس حاضر شوند.

وی تاکید کرد: بی شک برنامه واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال و ادامه تحصیل آنان به صورت حضوری در ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://ta6.ir/?p=11132
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.