۵ نکته برای خرید دوچرخه مناسب کودکان زیر شش سال

آیا به دنبال خرید دوچرخه برای کودک زیر شش سال خود هستید؟ در تابستان با گرم‌تر شدن هوا و تعطیلی مدارس، بسیاری از کودکان دوست دارند،‌دوچرخه‌سواری کنند. برای خرید مناسب‌ترین دوچرخه برای کودک لازم است به نکات بسیار مهمی توجه کنیم. برای اینکه از این نکات مطلع شوید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

۱-انتخاب سایز متناسب کودک

برای انتخاب سایز مناسب کودک جداول سایزبندی وجود دارد که با توجه به اندازه‌های ارائه شده در آنها می‌توان انتخاب درستی کرد. در اینجا برای استفاده کاربردی‌ و راحت‌تر خوانندگان عزیز، اندازه‌ها به سانتی‌متر تبدیل شده است. با استفاده از این جدول می‌توانید سایز متناسب کودکان زیر شش سال را انتخاب کنید:

-دوچرخه‌ی سایز ۱۲ برای کودکانی با سن ۲ تا ۴ سال و قد ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر

-دوچرخه سایز ۱۴ برای کودکانی با سن ۳ تا ۵ سال و قد ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی‌متر

——————————————————————————————–

*-برای ۶ سال: قطر چرخ حدودا ۴۱و ارتفاع بدنه ۴۵ تا ۵۴ سانتی‌متر

*-برای سنین ۴ تا ۵ سال: قطر چرخ حدودا ۳۱ و ارتفاع بدنه حدود ۳۵ تا ۴۵ سانتی‌متر

خرید دوچرخه مناسب کودک باستی با توجه به سن و جثه کودک باشد. سایز بزرگ دوچرخه باعث می‌شود کنترل دوچرخه برای کودک سخت شده و به خود آسیب برساند. باید توجه داشته باشیم که هنگام نشستن روی دوچرخه پای کودک به زمین برسد. نشیمنگاه دوچرخه کودک باید برای او مناسب بوده و کمی از آن خالی بماند و همچنین کودک به راحتی به ترمزها دسترسی داشته باشد.

۲- جنس دوچرخه

دوچرخه‌های خیلی ارزان قیمت از مواد بی‌کیفیت ساخته می‌شوند و استحکام کمی دارند. در عین حال از وزن بالایی برخوردارند و وزن بالا، رکاب زدن را برای کودک مشکل می‌کند. دقت کنیم که جنس دوچرخه کودکان بایستی از فولاد باشد و هیچ وقت سراغ دوچرخه‌های استیل نرویم.

۳- خرید دوچرخه‌ی دست دوم

از آنجایی‌که کودکان در سن رشد هستند، برای صرفه‌جویی و کمک به محیط‌زیست هم که شده، می‌توانیم با کمی جستجو در فروشگاه‌های آنلاین، به تعداد زیادی دوچرخه‌ی دست دومِ با کیفیت و تمیز دسترسی بیابیم و برای فرزند خود انتخاب کنیم.

۴- کلاه و لوازم ایمنی دوچرخه کودک

کلاه ایمنی، زانوبند، مچ بند، بوق، چراغ خطر و چرخ‌های کمکی از لوازم ایمنی لازم برای دوچرخه کودکان هستند. کلاه بایستی کاملا اندازه سر کودک باشد. چرخ‌های کمکی برای شروع یادگیری دوچرخه سواری بسیار مفید و کاربردی هستند. از آنجایی‌که احتمال افتادن کودک وجود دارد استفاده از کلاه، مچ بند و زانو بند در هر بار دوچرخه سواری از صدمات احتمالی جلوگیری می‌کند.

۵-انتخاب ترمز مناسب دوچرخه

با توجه به سن کودک باید یک دوچرخه‌ با ترمز مناسب انتخاب کنید. کودکان زیر ۵ سال نمی‌توانند از ترمز دستی استفاده کنند و دوچرخه آنها باید با ترمز پدالی باشد. به علاوه از نرمی و سالم بودن ترمز مطمئن بوده و بعد از خرید نیز هر چند وقت یکبار ترمز را کنترل کنید. لازم است نحوه استفاده از ترمز را با کودک تمرین کنیم.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://ta6.ir/?p=11336
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.